Finále soutěže „Školní jídelna chutně a zdravě“

zveřejněno: 29. srpna 2017
kategorie: 

Finálové kolo soutěže „Školní jídelna chutně a zdravě“ se uskutečnilo dne 23. 8. na Středním odborném učilišti gastronomie a podnikání v Praze. Soutěž připravila Asociace zřizovatelů školních jídelen, z. s. ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy.

Partnery soutěže byly: Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství, Česká školní inspekce, Sekce Výživy a nutriční péče. Mediálními partnery byly Týdeník školství a Časopis Řízení školy a Speciál pro školní jídelny. Partnery soutěže byly také společnosti: Intergast a. s., Bonduelle spol. s r. o., Bidfood Czech Republik s. r. o. a společnost Fischfarm Bohemia s.r.o.

Do finálního kola postoupilo celkem 10 školních jídelen z Prahy zastoupených vždy jedním kuřem/kuchařkou. Úkolem soutěžících bylo připravit 3chodové menu dle vlastního návrhu s využitím ryby – sumečka afrického. Na přípravu menu v počtu 7 porcí měly soutěžící časový limit 120minut.

Hodnotící komise hodnotila průběh přípravy menu, organizaci a čistotu pracoviště, servírované vzorové porce a chutnost pokrmu. Komise byla složena z odborníků na stravování a výživu, mistrů kuchařů a partnera MHMP. Výkony soutěžících hodnotila komise ve složení:

  • MUDr. Kateřina Cajthamlová, čestná předsedkyně AZŠJ,
  • Mgr. Lenka Němcová, ředitelka odboru školství a mládeže, MHMP,  
  • Mgr. František Dobšík, předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství,
  • Bc. Alena Chládková, Česká školní inspekce,
  • PaedDr. Miroslava Salavcová, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy,
  • Věra Boháčová, DiS., Sekce výživy a nutriční péče,
  • Radek Benetka, mistr kuchař,
  • Petr Antoš, mistr kuchař.

Cenu za 3. místo předal pan František Dobšík a místo obsadila paní Lenka Košťáková ze ŠJ Uhelný Trh, Praha 1 a přebrala výhru v hodnotě 5tisíc korun českých.

Cenu za 2. místo předala MUDr. Kateřina Cajthamlová panu Miroslavu Petrovi ze ŠJ Dušní, Praha 1. Výhra činila 7,5tisíc korun českých.

Cenu za 1. místo předala Mgr., Ing. Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy. Vítězkou 1. ročníku soutěže se stala Kristina Horňáková z MŠ Na Korábě, Praha 8, která si odnesla výhru v hodnotě 10tisíc korun českých.

Soutěžící, kteří se umístili na dalších místech obdrželi každý 2.000,- Kč za velkou snahu a odvahu.  Všem soutěžícím pogratulovali také partneři soutěže a zároveň předali hodnotné reklamní dárky.

Děkujeme všem účastníků za jejich čas, odvahu a především snahu prokázat, že i stravování ve školní jídelně může být vynikající gastronomický zážitek.

Stejně tak děkujeme i členům hodnotící komise a partnerům akce za jejich přispění a spolupráci, a těšíme se na setkání při dalším ročníku soutěže v příštím roce.

Praha, 25. 8. 2017

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram